Poznajemy świat: bacha bazi, czyli legalna pedofilia w Afganistanie

Posted: 09/07/2013 in ZACHÓD I RESZTA ŚWIATA
Tagi: , , , ,

Dzisiaj przenosimy się do Afganistanu, śródlądowego kraju położonego w Azji. Jest to państwo, w którym około 97% mieszkańców to muzułmanie. Główną grupę etniczną stanowią tam pasztuni, większość z nich jest wyznania sunnickiego. Do 2001 roku władzę w kraju sprawowali Talibowie. Obalenie ich reżimu miało wiele konsekwencji, wśród nich był powrót dawnych tradycji i zjawisk, między innymi społecznie akceptowanej pedofilii, której nazwa to „bacha bazi”.

Rząd niczego z tym nie robi, siły NATO nie mają na to wpływu. Jest to niewątpliwie temat tabu. Kim są bacha bazi? Chłopcami tańczącymi dla przyjemności. Wikipedia definiuje takie zjawisko jako rodzaj seksualnego niewolnictwa. I słusznie, bo tak właśnie jest. Jak to wszystko wygląda? Otóż przebrany w dziewczęce ubrania młodzieniec, często w wieku nie większym niż trzynaście lat, wykonuje erotyczny taniec dla swojego pana. Potem na ogół dochodzi do stosunków seksualnych między „uczniem” i „nauczycielem miłości”.  Mimo ślicznej nazwy, mamy do czynienia z wykorzystywaniem nieletnich. A co sądzi o tym afgańskie społeczeństwo? Akceptuje to, w końcu filmy z bacha bazi można kupić praktycznie na każdym targu. Chore? To dopiero początek.

Rodzice zgadzają się, w końcu za to są pieniądze. Ofiary tego procederu na ogół pochodzą z biednych rodzin i nie oporują. To szansa na zysk, jedzenie i lepsze warunki życia. Niestety nie są świadome, że to po prostu przestępstwo, gwałt na ich niewinności, stąd chętnie akceptują  los usługiwania panu. Zapewne teraz pomyśleliście o tym, że to forma niewolnictwa. I prawidłowo, bo tak jest. Chłopiec, przyjmijmy, że w wieku dziewięciu lat, z woli któregoś ze swoich rodziców wsiada do samochodu pasztuna i odjeżdża. Na miejscu wykonuje erotyczny taniec przed kilkoma mężczyznami, a potem udaje się ze swoim sponsorem do jego domu. Co się dzieje dalej, nie muszę już chyba mówić.

Dlaczego społeczeństwo akceptuje takie zjawisko? Przyczyną jest tamtejsza kultura. Mówi się, że ta tradycja do Afganistanu przyszła z Pakistanu, a źródłem takich zachowań jest niemożność oglądania kobiet. Chłopcy w damskich ubraniach stają się substytutem, lekiem na brak dziewczęcych wdzięków. Wielu dorosłych pasztunów ma własne dzieci, a jednocześnie zabawia się z obcymi, często półsierotami, sowicie płacąc za takie igraszki. Dla nich nie ma w tym niczego dziwnego.

– Miałem kiedyś chłopca, gdy jeszcze nie miałem żony. To wojskowa tradycja, dowódcy rywalizują, kto ma ładniejszego – mówi jeden z mieszkańców Afganistanu. – Wielu z tych chłopców chciało seksu. Jeśli mają na to ochotę, nie widzę problemu – opowiada dalej ze spokojem i zadowoleniem na twarzy. Faktycznie tak jest. Dzieci nie rozumieją, że krzywdzą siebie samych, bardzo chętnie zgadzają się na stosunki płciowe. To tylko początki ich prostytucji. Co się dzieje, gdy skończą piętnaście lat? Przestają być bacha bazi i zostają, mówiąc nieco wulgarnym językiem, męskimi dziwkami. Do końca życia poniżają siebie samych oferując płatne usługi seksualne.

– Byli bardziej przerażający niż cała Al-Kaida. Jeden facet, który miał umalowane na czerwono paznokcie, podszedł do nas i zaproponował, że też nam pomaluje. (…) Po wiosce przechadzają się mężczyźni z młodymi chłopcami i trzymają się za ręce – mówi James Fletcher, żołnierz piechoty morskiej. – To było istne piekło… W każdej wiosce, w której się pojawialiśmy, napotykaliśmy grupę umalowanych mężczyzn, którzy się do nas zbliżali, głaskali czule po głowach i głośno cmokali – mówi inny marine. Jak się okazuje, największą grozę na tamtym obszarze budziła dziwna kultura, a nie Al-Kaida, z którą mieli walczyć.

Kobiety służą do rodzenia dzieci, a chłopcy są dla przyjemności – to bardzo popularne powiedzenie w Afganistanie. Myślę, że świetnie oddaje tamtejszą mentalność. Na Zachodzie bywają osoby, które próbują z pedofilii zrobić coś normalnego i usprawiedliwiać zachowanie pasztunów. Często porównują problem do homoseksualizmu, który także był kiedyś uznawany za chorobę. Jest jednak pewna zasadnicza różnica. Homoseksualizm, zgodny z prawem, nikogo nie krzywdzi, bo odbywa się za zgodą dwóch, w pełni świadomych osób. Pedofilia to gwałt na niewinności. 

DODAJ KOMENTARZ

Polub moją działalność: https://www.facebook.com/PatrykPisze

Reklamy
Komentarze
 1. W książce ‚Dlaczego nie jestem muzułmaninem’ autor wspomina o takim procederze i określa tych chłopców jako ‚podróżne żony’. A wzięło się to z faktu, że to kraj handlarzy, mężczyźni sporo podróżowali z karawanami, kobietom natomiast nie wolno było tego robić, stąd w długie podróże zabierano młodych chłopców… w jakich celach, wiadomo. Moja opinia: zwierzęta niepotrafiące panować nad własnymi zapędami. Istoty pozbawione jakiejkolwiek moralności. Więcej nie napiszę, bo mnie jeszcze zamkną, jak to się ostatnio zdarza, za obrazę islamu i jego wiernych 😉 Dziwne, że ja pisząc cokolwiek nauczona wydarzeniami na świecie obawiam się jaki skutek mogą osiągnąć użyte słowa, natomiast muzułmanie na świecie bezczeszczą inne religie publicznie, nawołują do zabijania innowierców itd, i nawet reprymendy nie dostaną. Widać nie każdy jest równy. Gdzie się podziała wolność słowa? Dlaczego kraje 9rządzący) Europy nie walczą… pewnie też się boją. Sami do tego poniekąd doprowadzili wpuszczając w swoje granice ludzi, którzy dyktują im swoje warunki. A propos książki… polecam. Autor jest byłym muzułmaninem, Pakistańczykiem, ukrywającym się pod pseudonimem Ibn Warraq.

 2. Lishorek pisze:

  Okropieństwo. Całkiem niedawno oglądałam film oparty na faktach, jak to Watykan chroni księży, którzy molestują dzieci. Byłam zszokowana, przerażona i cholernie zirytowana, jak coś takiego w ogóle może dziać się na tym świecie. A nawiązując do Twojego wpisu, cóż, jestem przeczulona na tle tego tematu i nie rozumiem, w głowie mi się nie mieści, jak takie sytuacje mogą być dopuszczalne I W DODATKU LEGALNE U MUZUŁMANÓW (tak ten kraj od zawsze był, jest i będzie popierdolony, ale to już przekracza wszelkie granice) Akceptuję homoseksualizm, wolna miłość i te sprawy. Ale wykorzystywanie nieletnich chłopców jest przegięciem, to już można zaliczać do chorób psychicznych. Ta pieprzona pedofilia się szerzy, a niczego się w tym kierunku nie robi.

 3. Szajse pisze:

  Zawsze wiedziałam ,że społeczeństwo muzumanów jest popierdolone i o tym trzeba głośno mówić. Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że te ich chore zachowania przenoszą się do Europy , a nasze cudowne kraje zamiast je tępić , chronią tych popaprańców. O problemach z muzumanami w Europie w prawdzie nie wspominałeś,ale od razu ten temat mi się z tym kojarzy. Dzięki tobie dowiedziałam się czegoś nowego. Wrzucaj częściej tego typu posty. Muzumenie – homopedofile podpalający kobiety i podrzucający bomby gdzie tylko się da. 🙂 Nie rozumiem czemu w Polsce buduje się kolejne meczety. Pozdrawiam.

 4. Olexa pisze:

  Z punktu widzenia kultury całkiem ciekawe zjawisko, o którym jeszcze nie słyszałam. Ale tak patrząc na to po ludzku, biedni są ci chłopcy.

 5. Myosotis pisze:

  Brak mi słów. Naprawdę. Chciałabym coś mądrego powiedzieć, ale brak mi słów.

 6. Marta pisze:

  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla nas, Europejczyków żyjących obecnie coś takiego jest nie do pomyślenia, ale przecież w średniowieczu 12-letnie dziewczynki były wydawane za mąż i nie budziło to kontrowersji. Za czasów naszych babć 18-latki biorące ślub były normą, teraz uważamy to za dziwne i nieodpowiedzialne.
  Wiek zawierania małżeństw (a także rozpoczęcia współżycia seksualnego) trochę się przesunął na przestrzeni lat. Ciekawe, czym jest to spowodowane? Tym, że dożywamy coraz późniejszego wieku, mamy większą wiedzę na temat swojej fizyczności? To jest dobre pytanie, szkoda, że nie umiem na nie odpowiedzieć.

  Wracając do tematu, obrzydza mnie to, o czym napisałeś. To jest nienormalne, gdy mężczyźni zamiast umawiać się z kobietami, używają (bo chyba inaczej nie można tego nazwać) młodych chłopców. Kobieta i mężczyzna – to jest jedyne prawidłowe połączenie pod względem seksualnym. Nie czytałam jeszcze Koranu, ale po tym, co wyczyniają muzułmanie, wnioskuję, że muszą być tam zawarte naprawdę dziwne, niezdrowe przykazania.

  Może miałabym tylko zastrzeżenia do tego, że chłopcy „krzywdzą siebie samych” zgadzając się na seks. Krzywdą jest to, co dzieje się wbrew czyjejś woli. Oczywiście, ich psychika jest spaczona, żyją w sposób niemoralny (dla Europejczyka, ale czy dla muzułmana też?), ale jeśli sami nie czują się nieszczęśliwi, to czy to jest krzywda?

  • Magda pisze:

   Wydawanie 12 latek budziłoby w średniowieczu duże kontrowersje u ludzi zwykłego stanu. To że niektóre szlachcianki były wydawane w tym wieku było uwarunkowane politycznie, a i współżycie niekoniecznie zaczynało się wtedy. To jest mit, wielki i niesprawiedliwy mit odnośnie średniowiecza. Normalnie wydawane były dziewczęta w przedziale wiekowym 15-20 lat, między innymi żeby uchronić dziewczęta przed panieńską ciążą która była wtedy hańbą.

 7. Sandra. pisze:

  Uważam, że to jest zwyczajnie chore i przeraża mnie, że to jest dla nich normalne, że nikt z tym nic nie robi i wszyscy traktują to jako normalną rzecz.

 8. Bina! pisze:

  przerażające. najgorsze w tym wszystkim jest to, że rodziny to akceptują, ponieważ daje im to szansę na zakup czegoś do jedzenia. dzieci myślą, że życie po prostu tak wygląda, nie wiedzą, że to przetępstwo i pogwałcenie praw człowieka..
  aż mnie ciarki przeszły.

 9. Break pisze:

  Zaskoczyłeś mnie, o tym jeszcze nie słyszałam.

  W Islamie na wiele się pozwala. Szokujące jest to, że mężczyzna może uprawiać seks z już z 9 letnią dziewczynką. Ojciec sprzedaję córkę, byle podtrzymać finansowo swoją rodzinę. A co jest najgorsze? Otóż to, że tak – stosunek seksualny jest dozwolony jest wedle koranu tak od (jeżeli się nie mylę, możesz sprawdzić) od 9 roku życia, ale nikt nie zabrania dotykania, całowania i tzw. jak to gdzieś pięknie określono „stosunku udowego” z jeszcze młodszą dziewczynką. Przeczytałam, że pewien mężczyzna zawarł małżeństwo tymczasowe z 4-latką (ku aprobacie rodziców) i wykorzystywał ją seksualnie. Em… i u nich to całkowicie normalne.

  To jest chore i mam nadzieję, że nie ma osoby która by miała odmienne zdanie. Z drugiej strony nie wydaje mi się, że sytuacja się nie poprawi. Nie zmienimy religii i kultury tych osób. Nie chcę być pesymistką, ale Europa idzie w kierunku wielokulturowości. Rośnie islamizacja. To naprawdę dobrze nie wygląda.

  Z resztą Europejczycy też nie święci. Czytałam, że w Holandii istnieje legalne stowarzyszenie podofilskie. A chyba najgorsze jest to, ze ostatnio holenderski sąd stwierdził ze nie można zakazać mu działalności (serio). No cóż.

 10. koka. pisze:

  Powiem szczerze, że jestem czasem przerażona tym, co się dzieje niby w tym zglobalizowanym świecie i rozwiniętym, w którym ludzie powinni już być niejako rozwinięci i zachowywać się jak ludzie, traktować innych jak ludzi. Tutaj mi tego brakuje. Jestem osobą tolerancyjną, dlatego uważam, że jak ktoś chce sprzedawać swoje ciało, to proszę bardzo, ale musi być w pełni świadomy tego, co robi, dorosłość, dojrzałość. A dzieci? Płacą za błędy i nieumiejętność radzenia sobie swoich rodziców? No way! Co to za rodzice w ogóle, żeby tak traktować i poświęcać swoje własne dzieci, come on.

 11. Zaskakują mnie niektóre obyczaje i nie mieści mi się w głowie jak można w tak ohydny sposób wykorzystywać niewinnych chłopców, dzieci. Mają przecież żony, więc po co im zaspokajać potrzebny w inny sposób? Nie rozumiem tego, że nie można tego zmienić, zawsze jest jakiś sposób, szczególnie że najmłodsi powinni być najbardziej chronieni!

 12. RademenesII pisze:

  To co robią na swoim poletku to jedno. Z wrodzoną kulturą się nie wygra. Gorzej że wpuszczamy tą zarazę do Europy. Sunnici to najbardziej radykalny odłam islamu. Dziwisz się, że dopuszczają pedofilię? Ich wielki prorok, Mahomet przygruchał sobie żonę która miała 6 lat, choć miłościwie poczekał z konsumpcją związku do lat 9… Koran dopuszcza stosunki seksualne przed pierwszą miesiączką, gdzieś tak w okolicy 12 roku życia. Co jeszcze mówi oświecony koran? Ano, niewierni to nie są ludzie. Są gdzieś na poziomie bydła. Zatem np. w Wielkiej Brytanii istnieją gangi muzułmanów, którzy z upodobaniem oddają się gwałtom na nieletnich dziewczynkach. Nie widzą w tym nic zdrożnego. Cóż, religia im pozwala na urżnięcie łba niewiernemu, więc dlaczego nie gwałcić kobiet i dzieci innej wiary, to przecież bydło…
  Taka konkluzja… dopóki lewactwo będzie wciskać kit, że wielokulturowa Europa jest cool, a Islam to pokojowa religia, stoimy na straconej pozycji. W rdzennie brytyjskich miastach takich jak Cardiff, czy Birmingham jest już ponad połowa populacji arabskiej, która mnoży się w zastraszającym tempie, podczas gdy Europejkom, o łbach wypranych przez feministyczne bzdury nie chce się zakładać rodziny i urodzić dziecka, bo przecież to patriarchalne zniewolenie. Cóż, może rola seksualnych niewolnic u tłustego paszy bardziej będzie odpowiadać za kilka lat działaczkom Femenów i innych porąbanych organizacji.

 13. Jet pisze:

  Stagnacja Afganistanu to chyba największa patologia tego kraju, ubolewam nad tym jak wiele państw cierpi na tym zastoju i braku integracji z innymi państwami.

 14. pecora nera. pisze:

  Przyznam się, że pierwszy raz słyszę o takich praktykach i jestem przerażona. Do czego doprowadza jakaś chora kultura? Do gwałtu, poniżania i piętna moralnego, które odciska się na każdym z tych chłopców. Nie rozumiem, jak można czerpać przyjemność z uprawienia seksu z małym chłopcem, jeśli samemu ma się dzieci. Czy ten ktoś chociaż raz się zastanawia, jakby się czuł, gdyby to jego dziecko musiało poddawać się takim praktykom? Brak słów.

 15. Szczere? Nie do końca wiem, co powiedzieć. Jestem z tych, co wierzą w odbudowanie Afganistanu. W to, że żyją tam też dobry ludzie i że nie jest ich tam tak mało. Nędza skłania do różnych rzeczy, a moralność zależy od sytuacji. Nie bronię tego zjawiska, bo jest chore, jednak nie sądzę, że cała kultura krajów muzułmańskich zasługuje na potępienie.

 16. Chore zachowanie. Wydaje mi się, że niezależne od religii, chociaż może i w pewnym sensie jakoś się z nią łączy, bo przecież ich religia przede wszystkim tworzy ich kulturę.
  Szkoda, że niewiele, jeśli w ogóle, możemy poradzić.

 17. Masked pisze:

  To rzeczywiście nie jest normalne, zresztą islam nie należy do tych wspaniałych religii, którymi powinni kierować się ludzie…

 18. Paulen pisze:

  Pierwszy raz o takim czymś słyszę. Nie mieści mi się to w głowie. Sądzę, że takie „problemy” powinny być nagłaśniane jednak media (nie tylko Polska, chodzi mi o cały świat) boją się odzewu ze strony Afganistanu, dlatego przymykają oko na to. Nie chcą wojen i konfliktów. Jak zwykle cierpią najmniej winni, czyli dzieci.

 19. sapientia pisze:

  Hmm, wychodzi na to, że w krajach, które „słyną” ze swojej pruderyjności dzieje się więcej brzydkich rzeczy, niż w krajach, gdzie temat seksu nie jest już tabu, tyle, że te rzeczy są zamiatane pod dywan. To okropne. Pedofilia i prostytucja wywiera na takim dziecku ogromny wpływ, który jest nieszczący dla psychiki. Przecież taki człowiek nie będzie miał krzty szacunku do siebie. To zjawisko patologiczne, z którym powinno się walczyć. Nic ich nie usprawiedliwia. Powściągliwi na pokaz – prawdziwe oblicze ukazują właśnie w takich momentach, szkoda mi tych dzieci, są bardzo biedne, skoro nawet rodzice je „sprzedają”.

 20. Mona pisze:

  To chore, po prost chore. Jednakże trzeba dodać, że niewiadomo co te dzieci czują, cóż napewno nie są zadowolone, ale były tak już przyuczane.

  Temat jest jednak stary i media już tak o tym nie nadają, ale powinny. Wydaję mi się, że nie jest to wina Islamu, religia jak każda inna, a sytuacji materialnej kraju. Muzułmanie mają również wiele dobrego, zależy po prostu gdzie mieszkają.

  Ale temat jest, siedzie. A niech nikt nam nie wmawia, że nie da się tam nic zrobić. Zawsze jest rozwiązanie.

 21. Annyce pisze:

  A co można o tym sądzić? Dla mnie to nieludzkie i okrutne, co się dzieje w muzułmańskich krajach. O wykorzystywaniu kobiet przestaje się mówić, bo stało się to „oczywiste”. O wykorzystywaniu dzieci media siedzą cicho.

 22. ina3b pisze:

  Sądzę, że to jest chore. Tak po prostu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s